Před rokem jsem zakoupil 4 mláďata této phelsumy, boužel ze všech vyrostli samci. momentálně se snažím sehnat aspoň jednu samici do chovu.

Je to krásná 13cm velká phelsuma, která na první pohled moc nezaujme a své barvy ukáže až pod plným osvětlením. V dobře osvětleném terárku se pochlubí svojí světle zelenou kresbou na modrohnědém podkladu(v přírodě červeném, jako ostatní phelsumy v chovu červeno barvu neudrží tak výraznou).

Jsou to nenároční chovanci, oproti ostatním phelsumám vyžadují menší vlhkost a teplotu 25-30°C v prostoru terária. Chov v teráriu 30x40x40cm osazeným sanseverií a bromélií nidulárium, ta vydrží i jedno nebo dvoudenní přísušek bez problémů a dokonce v teráriu vykvetla. Bez problémů přijímají cvrčky odpovídající velikosti a přesnídávku, té se dokážou napěchovat stejně jako p. quadriocellata.

Oproti ostatním phelsumám působí docela bázlivě a při vyrušení se okamžitě skovají do houští rostlin nebo stínují na druhé straně bambusu. Když vydržím chvíli v klidu, hielschery začnou zvědavě vykukovat a klidně skočí na přední sklo a prohlíží si mne zblízka.

terárium

terárium

samec p. hielscheri

samec p. hielscheri

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one