Je středně velká felsuma, samec v mém chovu má 15cm a samice 13cm. Jde ovšem o importovaná zvířata, která svojí velikostí přesahují zvířata z odchovu. Samice je taky poněkud pestřeji zbarvená než samec. Samci v dospělosti strácí světle zelenou barvu, ta jim ztmavne a zintenzivní. Moje samice si světlou barvu podržela. Chování zvířat je klidné, samec je velice zvědavý, dalo by se říct, že vyhledává kontakt s člověkem a dokonce se pokusil i ochutnat prst.

Chov po ukončení karantény je zatím vcelku podobný jako u jiných druhů. Terárium 30x40x40 vybavené bambusem rostlinami nidularium a sanseveria. Teplota v teráriu 26-30°C a vlhkost je zajišťována každodenním rosením. Pár se dobře snáší. Snad se dočkám odchovů. V poslední době jsem nezaznamenal inzerci odchovů této krásné felsumy. Je to celkem škoda, případní zájemci o chov jsou tak odkázáni na zvířata z importu s jejich riziky a dopadem na přírodu v jejich domovině.

Odchov zatím proběhl bez mého přičinění, z jednoho ukrytého vejce se v teráriu při teplotách 26-28°C s nočním poklesem na 22°C vylíhlo zdravé mládě, které bylo z terária ihned odchyceno. Nízká sexuální aktivita u zvířat z importu je zapříčiněna nejspíše rozdílnými podmínkami v domovině a i přes aklimatizaci se nemusí podařit vytvořit vhodné stimulační podmínky (teplota den/ noc, vlhkost...) pro páření zvířat.

snad se dočkám více potomků.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one