Tato agamka je drobnější příbuzná agamy vousaté. Oproti ní má celkovou délku okolo 30cm a jedná se o nejmenšího zástupce rodu. Její velikost a klidná povaha ji právem vydobily místo mezi chovateli. V dnešní době nemá takovou paletu barevných forem jako agama vousatá, ale i ve svém normálním šatu se nejedná o žádnou popelku. Tělo hlava i ocas jsou pokryty skvrnami a pruhy béžové, okrové, hnědé až černé barvy připomínajících na hřbetě šachovnici. I spodní strana zvířete je opatřena síťovaným tmavým vzorem na bílém podkladu.
Oproti agamě vousaté nemá tato agamka tak výrazné otrnění hlavy a hrdla, tělo je i tak kryto drsnými šupinkami a po jeho stranách se táhne jeden pruh zvětšených trnitých šupin.

Chov je obdobný jako u agamy vousaté Terárium pro skupinu 1,2 postačuje 80x 40 x 40 cm. A I zde platí, že přijde vhod plastická zadní stěna. Vybavení tvoří písek, kořeny a pevné větve a miska s vodou.

Jako krmení lze jako u vousatek použít cvrčky, šváby a sarančata. Ostatní živočišné druhy pouze doplňkově. Zelené krmení tyto agamky nepřijímají tak ochotně jako voustaky a tvoří daleko menší podíl potravy.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one